December 24, 2022

Equilibrium. DeFi 2.0 з високим кредитним плечем

Equilibrium представляє перший протокол DeFi 2.0 на Polkadot із новим он-чейн підходом до ризиків і ціноутворення для портфелів активів. Це дозволяє запозичувати з мінімальною заставою до 105% і маржинальною торгівлею з кредитним плечем до 20 разів.

Інноваційний дизайн механізму порятунку Equilibrium для ліквідацій, який є низьким тертям і не потребує аукціонів, дозволяє запровадити першу децентралізовану біржу з високим кредитним плечем, яка повністю базується на журналі заявок.

Ось що відрізняє Equilibrium від інших відомих відомих протоколів DeFi:

 • Немає довільних процентних ставок, встановлених урядом. Вони визначаються портфелем позичальника, боргом позичальника, загальною ліквідністю системи, а також ризиками та динамікою ринку.
 • Немає довільно встановлених вимог до LTV. Система гарантує, що кожна позиція залишається платоспроможною за 100% коефіцієнта забезпечення.
 • Немає довільно встановлених ліквідаційних штрафів і прихованих комісій, коли позичальники не виплачують кредит.
 • Більшість позик на популярних грошових ринках (AAVE та Compound) беруться в основних стейблкойнах для нових інвестиційних можливостей. Але користувачам потрібно переключитися на інші програми, оскільки на початкових платформах немає торгових функцій. Equilibrium ефективно вирішує цю проблему
 • Модуль активів Equilibrium підтримує: Логіка модуля Assets дозволяє Equilibrium представити широку лінійку продуктів DeFi в одному блокчейні, практично з коробки.
  1. 1 .кредитування активів.
  2. 2 .система часткового резервування та створення синтетичних активів.
  3. 3 .біржа, яка дозволяє користувачам брати участь у торгівлі кредитним плечем.
  4. 4 .хеджування портфеля.
 • Продуманий дизайн механізмів консенсусу та остаточності Polkadot гарантує безпеку субстрату Equilibrium на рівні блокчейну. Приблизно 10 зіставників керують парачейном Equilibrium за допомогою консенсусу POA та спільної остаточності GRANDPA та безпеки блокчейну, наданої Polkadot.

Equilibrium досягає міжланцюгової сумісності за допомогою інтеграції Polkadot сторонніх мостів до різних блокчейнів. Взаємодія всієї екосистеми також досягається за допомогою протоколу XCM Polkadot.


Випадки використання


Ліквідність і депозити

Перш ніж будь-які випадки використання фактично стануть доступними для користувачів Equilibrium, у парачейні має бути певна ліквідність. Є два способи отримати ліквідність у Equilibrium:

 • Користувачі, які мають виділені токени EQ, можуть використовувати їх як страхову ліквідність або заставу. Позика токенів EQ на даний момент заборонена.
 • Користувачі, які хочуть бути позичальниками/кредиторами/страхувальниками в екосистемі Equilibrium, можуть перенести інші криптоактиви в наш парачейн через різні мости Polkadot і XCM

Мости

Мости — це безпечні протоколи зв’язку між двома різними блокчейнами: Bitcoin, Ethereum, BSC, Cosmos, Solana та багато інших, які сумісні з Polkadot і Equilibrium. Equilibrium інтегрує ChainBridge як засіб для зв’язку з Ethereum і ETH-подібними блокчейнами. Завдяки модулям Chainbridge користувачі зможуть розміщувати активи з мереж Ethereum, BSC, HECO, Polygon у Equilibrium, а також перемикати токени EQ з Equilibrium у всі ці блокчейни.

Однак зрештою потрібне більш надійне рішення. На жаль, наразі в екосистемі немає рідного мостового рішення, тому Equilibrium пропонує інтеграцію з мостами, які підтримуються парачейном Moonbeam. Moonbeam — це ланцюг EVM, який підтримує з’єднання EVM між EVM, що працює з кількома добре відомими мостами: Celer, Synapse, Axelar, Multichain, LayerZero.

Типовий процес перемикання може виглядати приблизно так:

 • Користувач блокує свої активи в смарт-контракті на вихідному блокчейні. Він вказує блокчейн призначення та адресу, куди він хоче отримати представлення своїх активів у упаковці.
 • Ретранслятори (треті сторони, які децентралізовано запускають програмне забезпечення для зв’язку) обробляють відповідну транзакцію користувача та досягають консенсусу щодо карбування активів на адресу користувача в блокчейні призначення.

Розгортання та отримання активів у рідному блокчейні працює так само, але в протилежному напрямку.

З точки зору користувача, це питання відправлення, наприклад, ETH на вказану адресу Ethereum, потім очікування певного періоду часу для включення та підтвердження остаточності, враховуючи різну специфіку різних блокчейнів.

Тепер, коли ви знаєте, як ліквідність потрапляє в Equilibrium, давайте поговоримо про варіанти використання, які пропонує Equilibrium для власників ліквідності.

Запозичення

Ви можете позичити активи в Equilibrium під заставу. Не існує боргових «позицій» для кожного активу, і Equilibrium розглядає ваші активи та пасиви як повний портфель. Якщо вартість ваших активів перевищує вартість ваших зобов'язань, ви в безпеці як позичальник і не підлягаєте ліквідації. Ліквідація — це просте очищення балансу, при якому всі ваші активи та зобов’язання передаються до страхового пулу, як описано в розділі « Маржі» . Відсотки, які ви сплачуєте, залежать від ризику вашого портфеля та рівнів забезпечення портфеля, про які ми говорили в розділі « Модель процентної ставки» . Відсотки сплачуються в токенах EQ, і якщо у вас недостатньо балансу токенів EQ, система автоматично продасть вашу заставу для сплати відсотків, тому переконайтеся, що у вас завжди є достатньо ліквідності EQ, щоб уникнути непотрібних свопів.

Кредитування

Ви можете позичати активи в Equilibrium і отримувати за це відсотки. Привабливість кредитування активів через Equilibrium полягає в тому, що кредитори передають ризик ліквідації страховикам. Коли позичальники не виконують зобов’язань, система передає їхню заборгованість страховикам, а коли страховики покривають погашений борг, кредитори можуть повернути свою ліквідність.

Протокол не гарантує ліквідність, натомість він покладається на модель відсоткової ставки для її стимулювання. У періоди надзвичайного попиту на активи ліквідність протоколу (токенів, доступних для зняття або запозичення) буде знижуватися; коли це відбувається, процентні ставки зростають, стимулюючи пропозицію та перешкоджаючи запозиченням.

Страхування

Поручитель надає ліквідність заздалегідь, щоб покрити ліквідацію позичальника. Коли позичальники не виплачують свої кредити, їхня застава та борг розподіляються між поручителями на пропорційній основі. Єдиний спосіб отримати від’ємне сальдо (зобов’язання) – через ліквідацію позичальника. Поручитель отримує 5% додаткової винагороди у вигляді застави позичальника, яку позичальники сплачують як штраф (докладніше див. у розділі «Маржа » ) . Поручителі – охоронці системи. Вони забезпечують постійну платоспроможність і отримують відсотки за ризики ліквідації. 70% процентної ставки, яку система збирає з позичальників, йде поручителям. Інші 30% спрямовуються до кредиторів.

Маржинальна торгівля

Наша сумісна платформа DeFi дозволяє здійснювати операції з кредитним плечем із маржею до 20% (5-кратне кредитне плече).

Підтримка різних активів

Equilibrium має можливість виходити за межі поточних децентралізованих бірж на основі Ethereum. Є можливість додавати токени з екосистеми Polkadot (а також з інших блокчейнів) на біржу. При цьому торгові пари на DEX Equilibrium не обмежуватимуться токенами ERC-20 (як це було б в інших місцях), а можуть приземлятися на будь-якому блокчейні, який можна підключити до екосистеми Polkadot.

Високе кредитне плече

Підхід Equilibrium до моделювання кредитів під заставу дозволяє досягти конкурентно низьких рівнів забезпечення портфелів користувачів. Це означає, що високе кредитне плече досяжне.

DEX

Побудова децентралізованої біржі в ланцюжку, де всі замовлення взаємодіють безпосередньо один з одним у ланцюзі, забезпечує значну децентралізацію, але призводить до жахливого досвіду користувачів. Усі транзакції є дорогими та повільними, оскільки користувачі сплачують комісії та чекають, поки транзакції почнуть майніти. Оплата за розміщення, скасування та зміну замовлення є просто жахливим підходом до створення DeFi для людей, і його слід уникати будь-якою ціною. Збірник ордерів поза ланцюгом, де маркет-мейкери транслюють замовлення для виконання в ланцюзі, частково вирішує проблеми журналів замовлень в ланцюзі (як описано вище), але має кілька власних проблем:

 • Фронтальний запуск: ММ, валідатори/працівники поза ланцюгом бачать замовлення до того, як їх почнуть майніти.
 • Помилки в торгівлі: наприклад, ордер відображається в книзі ордерів і одночасно очікує розрахунку (транзакція видобувається).
 • Скасування: користувачі повинні сплатити комісію за транзакцію, щоб скасувати замовлення, оновлення замовлення стає дорогим. Крім того, немає підтримки для складних типів замовлень.

Масштабованість підкладки та технологія Polkadot дозволяють Equilibrium подолати ці проблеми. Немає майнінгу, і консенсус досягається набагато швидше в Polkadot порівняно, наприклад, з Ethereum.

Крім того, призначені працівники поза ланцюгом і непідписані транзакції потенційно можуть полегшити життя трейдерів, оскільки вони дозволяють відокремити торгові відповідності та розрахунки. Це дозволить користувачам розміщувати численні замовлення без сплати комісії за транзакції, дозволить відправляти угоди в блокчейн пакетами, ще більше покращуючи масштабованість і швидкість DEX.

Наразі Equilibrium працює повністю в ланцюжковій книзі замовлень DEX, де користувачі сплачують комісії за транзакції за розміщення замовлень, скасування замовлень і позначення угод. Переміщення книги замовлень за межі ланцюга — це те, що потребує ретельного аналізу з точки зору наслідків і має передбачати обговорення та прийняття рішення з боку керівництва.