January 30

Obol залучає $12,5 млн для децентралізації інфраструктури стекінгу Ethereum

Чому ми в захваті від майбутнього, яке ми можемо побудувати разом із спільнотою, щоб започаткувати наступне покоління стекінгу.

Сьогодні ми раді повідомити спільноті про наш раунд збору коштів у розмірі 12,5 мільйонів доларів Серії A. Раунд ведуть спільно Pantera Capital і Archetype за участю Coinbase Ventures , Nascent , BlockTower , Placeholder , Ethereal Ventures , Spartan і IEX . У нас також брали пряму участь провідні валідатори, такі як Stakely , Cosmostation , Kukis Global , Swiss Staking , Swift Staking , a41 , Blockscape і DSRV.

В Obol наша мета полягає в тому, щоб просувати децентралізацію екосистеми валідаторів Ethereum шляхом створення стійкого протоколу та екосистеми для розподілених валідаторів. Капітал буде використано для просування розвитку технології розподіленого валідатора в Ethereum, збільшення основної команди та дослідження рішень масштабування для майбутніх екосистем, таких як Ethereum L2 і Cosmos. Завдяки успішному завершенню цього раунду наше загальне фінансування на сьогоднішній день становить 19 мільйонів доларів США.

Усім нашим прихильникам, старим і новим, ми вдячні за те, що ви знайшли час, щоб допомогти нам розвивати проект. Завершення підвищення в ці важкі часи, коли фінансування, здавалося, зникло раптово, підтверджує важливість Obol для наступного покоління масштабованості Web3. Початок проекту залишається на низовій основі та продовжуватиме процвітати завдяки нашій новій групі прихильників. Ми з нетерпінням чекаємо продовження роботи над важкими проблемами та співпраці з провідними умами галузі.

Важливість розподілених валідаторів

Ви можете запитати, чому розподілені валідатори важливі? Зрештою, децентралізація є основною місією та боротьбою спільноти Ethereum. Без цього немає місії, а отже, і проблеми для вирішення. Цикли зростання мережі, які просувають місію Ethereum, також викликають зміни парадигми, які вимагають дослідження, створення та впровадження нового програмного забезпечення та технологій.

Розподілені валідатори дозволяють валідатору Ethereum запускати одночасно на кількох машинах через Інтернет. Це досягається шляхом поєднання різних криптографічних примітивів, таких як генерація розподілених ключів, порогове підписання та алгоритми консенсусу BFT.

DV були винайдені, щоб підштовхнути валідатори Ethereum до ідеальної кінцевої гри, безнадійності . Щоб дати вам уявлення про спектр, якщо б ми назвали ненадійний валідатор 10, я б назвав те, що ми зараз знаходимо, 1. Незважаючи на те, що нарешті розповсюджені валідатори працюють у тестових мережах і (незабаром!) основній мережі, це дослідження якісь ноги!

Після сезону спокійних відпусток основна команда Obol з радістю покаже громаді, що ми плануємо на наступні два роки! Наша північна зірка цього року проста… роздайте всі валідатори!

Чого ми навчилися

За останні 18 місяців ми різко розширили проект, збільшивши основну команду з 2 до 22 осіб, а спільноту — з кількох осіб до десятків тисяч. Протягом цього часу ми були зосереджені на тому, щоб розвинути технологію Obol до меж і випробовувати її в різних контекстах. Нижче я поділюся нашими найбільшими сферами уваги та віхами наших найцікавіших знахідок.

1. Протоколи ліквідних ставок

Чому ТГВ важливий для LSP?

 • ТГВ знижує ризик травмування оператора
 • DVT забезпечує підвищення продуктивності оператора завдяки високій доступності
 • DVT підвищує безпеку пулу завдяки використанню DKG
 • DVT увімкне візантійний захист від набору операторів для пулів із кількома операторами
 • DVT дозволяє LSP децентралізуватись шляхом зниження ризику, пов’язаного з додаванням нових або непрофесійних операторів

Який поточний статус усиновлення LSP?

З усіх сегментів професійних валідаторів ми спостерігаємо найбільший інтерес і прийняття від протоколів ліквідних ставок. Lido , найбільший LSP за часткою акцій, активно тестував Obol DVT і побачив чудову продуктивність ( живий кластер Lido DV ). Вони також активно підтримували розвиток ТГВ через гранти. Stakewise розробляє свою наступну версію, Stakewise V3 , з DVT в основі того, як вони планують децентралізувати свої пропозиції. Інші, як -от Swell Network , включили ТГВ у свою дорожню карту як основну функцію протоколу у 2023 році.

2. Домашні валідатори

Чому DVT важливий для домашніх валідаторів?

 • DVT забезпечує підвищення продуктивності без підвищеного ризику
 • DVT забезпечує підвищену безпеку для налаштування валідатора
 • ТГВ дає більше прощення та душевного спокою
 • DVT забезпечує відмовостійкість кількох інфраструктур
 • Запустіть решту ключових спільних ресурсів у хмарі, щоб захистити машину чи збій підключення

Який поточний статус усиновлення з валідаторами вдома?

Протягом останніх кількох місяців ми спостерігали неймовірний інтерес спільноти домашніх валідаторів до участі в тестуванні та дозріванні ТГВ. Понад 5000 учасників взяли участь у нашій першій тестовій мережі Athena, що призвело до створення 100+ кластерів DV на Goerli по всьому світу. Багато з кластерів працювали з продуктивністю, подібною до набагато більших інституційних валідаторів. Ми також створили зацікавлену спільноту з 9000+ учасників у нашому загальнодоступному Discord . Маючи на меті вийти на Mainnet цього року, ми продовжуємо наш наступний етап тестування з майбутньою тестовою мережею Bia. Наразі у нас було 25000+ учасників попередньої реєстрації (!!). Домашні валідатори відіграватимуть важливу роль у майбутньому DVT і, у свою чергу, отримають переваги від можливості запускати високодоступні, стійкі DV по всьому світу.

3. Інституційні валідатори

Чому DVT важливий для інституційних валідаторів?

 • DVT знижує витрати на інфраструктуру в масштабі
 • DVT підвищує операційну досконалість і найкращі методи безпеки
 • DVT може знизити страхові премії для скорочення захисту
 • DVT пропонує найбезпечнішу високодоступну конфігурацію для конкурентних ринків
 • Глобальне податкове дослідження розподілених валідаторів

Який поточний статус усиновлення з інституційними валідаторами?

Ми перебуваємо на переломній точці для впровадження DVT за допомогою інституційних валідаторів. Окрім участі та підтримки в раунді, інституційні валідатори активно тестують Obol DVT у своїх середовищах. Багато хто також публікує дослідження технології, як -от нещодавня стаття Figment про DVT . Із зростаючим інтересом аналітичні фірми, такі як Messari, також досліджують технологію та навчають ринок.

4. Валідатори SME

Чому DVT важливий для валідаторів SME?

 • DVT підвищує операційну досконалість і найкращі методи безпеки
 • DVT пропонує найбезпечнішу високодоступну конфігурацію для конкурентних ринків
 • Знання та досвід DVT допомагають з адаптацією LSP
 • Перехід DVT пропонує нові можливості для ставок і об’єднання
 • DVT є джерелом диференціації

Який поточний статус впровадження валідаторів SME?

Щоб підвищити стійкість і захистити мережу, багато валідаторів беруть активну участь у тестуванні ТГВ. Сьогодні ми бачимо 31 різну команду валідаторів у активних багатоорганізаційних кластерах DV ( Перегляньте їх тут! ). Понад 50 організацій виявили свою зацікавленість і розпочали тестування. Нарешті, більше 70% валідаторів для найбільшого LSP, Lido, приєдналися до нас.

4. Дослідники MEV

Чому ТГВ важливий для дослідників MEV?

 • DVT відкриває нову область досліджень для захоплення MEV через розподілені валідатори
 • Перша технічна реалізація мультипроміжного програмного забезпечення, доступна для тестування
 • Велике збіг користувачів (валідаторів) і розробників (розробників)

Який поточний статус усиновлення у дослідників MEV?

Поєднання MEV з DVT є критично важливим кроком для створення процвітаючого рівня проміжного програмного забезпечення в Ethereum. Сьогодні ми використовуємо кластери Distributed Validator із підтримкою MEV у тестових мережах Ropsten і Goerli. Також триває робота з клієнтськими командами, щоб узгодити їхні повідомлення про реєстрацію MEV-boost таким чином, щоб уможливити легку реєстрацію розподілених валідаторів за допомогою реле MEV.

Приєднайся до нас

Як і для будь-якої критично важливої ​​технології Web3, вам потрібні хороші люди, які захоплюються побудовою децентралізованого майбутнього.

Obol стрімко розвивається та шукає талантів світового класу для виконання нашої місії щодо впровадження розподілених валідаторів у загальнодоступних мережах блокчейнів. Obol наймає спеціалістів із розробки протоколів, контролю якості, досліджень, криптографії, дизайну та фінансів. Зверніться до нас, якщо ви вірите в нашу місію та бачення майбутнього Web3! Ви зможете знайти всі наші відкриті вакансії на нашій сторінці вакансій . Ви також можете безпосередньо зв’язатися з нашим керівником відділу роботи з персоналом @nannisack .

Повернутися до роботи

DVT — це не лише проблема Ethereum. Це більш масштабний рух, спрямований на мінімізацію довіри, пов’язаної з функціонуванням критичної інфраструктури. Сьогодні ми зосереджені на валідаторі, завтра ми можемо зосередитися на прувері, верифікаторі чи секвенсорі. Рішення щодо стійкості цих учасників — це те, що робить загальнодоступні блокчейн-мережі бездозвільними та стійкими.

Вирішення проблем децентралізації мережі, безпеки та стійкості завжди буде нашою північною зіркою. Ми раді співпрацювати з Pantera Capital і Archetype, і ми вітаємо різноманітну групу інвесторів, які визнають, що поштовх до децентралізації блокчейна вартий капіталу!

Тепер повертаємося до будівництва!!

Оригінал: https://blog.obol.tech/announcing-our-series-a/