December 17, 2022

NYM - Нова економічна модель конфіденційності

NYM — рідний токен мікснету Nym.

NYM — рідний токен мікснету Nym. Це токен утиліти, який використовується для доступу до мікснету для захисту конфіденційності та служить «репутацією» та винагородою для вузлів, які керують інфраструктурою. Користувачі використовуватимуть токени NYM для доступу до мікснету, надсилаючи свої дані через мікснет для підвищення конфіденційності. У NYM надаються винагороди змішаним вузлам за змішування трафіку та забезпечення конфіденційності для користувачів мережі Nym. Комісії, зібрані в NYM, йдуть до фонду винагород, який розподіляється між змішаними вузлами на основі їх репутації та продуктивності. Кожен змішаний вузол має свою репутацію, виміряну в NYM. Люди можуть делегувати NYM змішаним вузлам, сигналізуючи про підтримку репутації змішаного вузла та отримуючи частку винагороди змішаного вузла. Люди захочуть делегувати свої NYM вузлам, які надають хороші послуги, оскільки вони, швидше за все, отримають винагороду. Делегація NYM підтримує децентралізацію та заохочує змішану мережу мати високу якість обслуговування. NYM не є платіжним механізмом загального призначення чи криптовалютою, як біткойн, і її слід використовувати лише в мережі Nym.

Загальна кількість токенів NYM становить 1 000 000 000 (1B).

Навіщо мікснету Nym потрібен токен?

Nym mixnet — це децентралізована мережа конфіденційності. Токен NYM полегшує децентралізацію, водночас стимулюючи вузли надавати послуги високої якості, забезпечуючи можливість масштабування мережі відповідно до попиту. Коли користувачі сплачують комісію за використання мережі Nym, ці комісії використовуються для винагороди вузлів, які керують мережею. Чим більше використання, тим більше доходу доступне для винагородження вузлів і розвитку мережі Nym. Подібно до винагород за майнінг біткойнів, резерв «mixmining» (25% від загальної пропозиції NYM) забезпечує початкову винагороду за завантаження мікснету.

Забезпечивши токени NYM, будь-хто може запустити змішаний вузол і мати неабиякі шанси отримати винагороду. Будь-хто, хто має токени NYM, також може делегувати змішаний вузол, а не запускати його самостійно, і отримати частку винагороди змішаного вузла. Мікснет не має дозволу; будь-хто може приєднатися та вибрати спосіб участі, отримуючи винагороди відповідно до алгоритму розподілу винагород.

Загальна сума зобов’язань плюс делегування служить репутацією мікс-вузла, а вузли з більшою репутацією частіше вибираються для участі в мікс-мережі та отримують вищі ставки. Змішані вузли потім отримують винагороду в токенах NYM залежно від якості обслуговування, виконуючи роботу зі змішування пакетів і забезпечуючи конфіденційність для кінцевих користувачів. Це називається «доказом змішування», подібно до того, як біткойн винагороджує майнерів за видобуток нових блоків. Механізм винагороди дозволяє масштабувати та децентралізувати мікснет.

Економіка токенів Nym розроблена для стимулювання надійного захисту конфіденційності: чим кращий сервіс, тим більше винагород отримує вузол, чим більше він приваблює делегування та підвищує свою репутацію, тим більше шансів, що він буде обраний для участі в мікшеті та винагорода, і тим краще обслуговування, яке надає загальна інфраструктура.

CoinList пропонує два варіанти NYM. Який з них найкращий для мене?

Якщо ви просто хочете отримати доступ до мережі Nym одразу після запуску, Варіант 1 найкращий для вас. Відповідно до стандартного процесу Coinlist, токени NYM будуть заблоковані протягом двох місяців після дати продажу, після чого вони стануть ліквідними.

Якщо ви хочете взяти участь у делегуванні або управлінні вузлом у мікснеті, токени NYM із варіанту 2 , ймовірно, найбільше підходять для вас на даний момент. Однак ви повинні бути готові завантажити та використовувати гаманець Nym. Ви також можете використовувати ці токени для доступу до мережі Nym, але ці токени не будуть ліквідними, доки їх не буде розблоковано згідно з квартальним графіком випуску.

Токени NYM у Варіанті 2 заблоковано до травня 2022 року, після чого вони випускатимуться щоквартально протягом двох років, хоча навіть заблоковані токени можна використовувати для запуску змішаних вузлів через заставу та делегування. Будь-які винагороди за роботу або делегування вузлам також будуть заблоковані до травня 2022 року. Це означає, що змішані вузли з тестових мереж Nym, підтримувачі та співробітники, які мають NYM у заблокованих облікових записах, усе ще можуть взяти на себе зобов’язання запускати вузли та делегувати. Це гарантує, що мікснет працює з першого дня.


Чи є NYM монетою конфіденційності?

Ні, NYM не монета конфіденційності. Це токен, який запускає глобальну децентралізовану змішану мережу, яка забезпечує конфіденційність мережевого рівня для будь-якої іншої монети, гаманця, ланцюжка чи програми в цілому. Мікснет — це анонімна накладена мережа, схожа на Tor або I2P, яка побудована на основі існуючих Інтернет-протоколів, таких як TCP/IP і UDP.

Будь то Bitcoin, ZCash чи Flow, жоден поточний «блокчейн рівня 1» не забезпечує «конфіденційності рівня 0» для однорангових трансляцій, які використовуються в кожній транзакції. Nym може забезпечити конфіденційність на рівні мережі для будь-якого блокчейну та інших загальних програм. Від біткойнів до миттєвих повідомлень розробники можуть створювати свої програми на основі Nym, щоб забезпечити конфіденційність на рівні мережі для своїх користувачів.

Як я можу використовувати NYM для запуску мікс-вузла?

Щоб запустити змішаний вузол у мікс-мережі Nym і почати отримувати винагороди, власники токенів повинні залучити токени NYM як початкову репутацію свого змішаного вузла за допомогою командного рядка або гаманця.

Загальна репутація змішаного вузла — це його загальна сума, закладена в NYM, плюс загальна сума делегованих NYM. Сума NYM, яку ви пожертвуєте своєму вузлу, показує, наскільки ви вірите в себе та роботу зі змішування, яку ви виконуватимете. А те, скільки інших людей делегують вам, показує, наскільки спільнота вірить, що ви виконуватимете роботу зі змішування трафіку та забезпечення конфіденційності.

Чим вища репутація вузла (вимірюється в загальних NYM вузла змішування), тим більша ймовірність, що він буде обраний у наборі винагород вузлів змішування для виконання змішування, і тим вищу винагороду вони отримають, коли їх виберуть. З іншого боку, вузли з низькою продуктивністю, які виходять з мережі або не обробляють пакети, караються меншими винагородами, що зрештою призводить до втрати репутації та можливостей для участі. Існує також «м’яке обмеження», щоб забезпечити децентралізацію роботи з міксмайнінгу, гарантуючи, що репутація поширюється на достатню кількість вузлів для підтримки достатньо великої мережі.

Читайте документи

Завантажте гаманець

Як працює алгоритм розподілу винагороди?

У кожній «епосі» змішаної мережі (яка спочатку встановлена ​​на одну годину) кількість вузлів (спочатку близько трьохсот) вибирається з усіх доступних вузлів як «активний набір» для маршрутизації пакетів у змішаній мережі; тоді як додаткова кількість вузлів (спочатку три-чотириста) вибирається як резервний «набір у режимі очікування» (має на увазі містити якісні вузли, які легко доступні, щоб дозволити мережі масштабуватися в наступну епоху, якщо це необхідно). Відбір імовірнісний і базується на репутації: чим більше репутація, тим вищі шанси на вибір. Зауважте, що алгоритм і винагороди не вимагають схвалення чи прийняття рішень будь-якою централізованою стороною, включаючи Nym Technologies, і ми не можемо контролювати їх у майбутньому.

Механізм винагороди винагороджує як активні, так і резервні вузли, і разом вони складають «набір винагород» для епохи. Решта зареєстрованих мікс-вузлів, які не були вибрані для набору винагород, не отримують винагороди в цю епоху, але можуть бути обрані (і винагороджені) у наступні епохи.

Активні вузли винагороджуються з вищою ставкою, ніж резервні вузли, оскільки вони також мають більше роботи та відповідальності за ретрансляцію пакетів у змішаній мережі. Вузли «активного набору» винагороджуються на основі їх репутації, застави, частки роботи (залежно від розміру змішаної мережі) та їх продуктивності (з точки зору правильної ретрансляції пакетів, що маршрутизуються через них).

Резервні вузли отримують винагороду за перебування в резерві на основі тих самих параметрів, хоча за нижчою ставкою, оскільки вони не виконують фактичної роботи зі змішування пакетів користувача.

Змішані вузли оголошують свої операційні витрати та бажану маржу прибутку, коли вони беруть участь у заставі. Витрати відшкодовуються перед розподілом прибутку, а маржа прибутку являє собою відсоток прибутку, який надходить оператору вузла, а решта винагороди йде його делегантам (пропорційно делегованій сумі). Щоб залучити делегатів, вузол повинен забезпечити конкурентоспроможність своїх витрат і прибутку.

Винагороди розподіляються між окремими змішаними вузлами в активному та резервному наборах відповідно до їх репутації, застави та ефективності, а потім далі розподіляються між оператором змішаного вузла та тими, хто делегував вузлу, враховуючи частку кожного учасника та заявлену експлуатаційні витрати та маржа прибутку вузла.

Нагороди за міксмайнінг спочатку розподіляються з пулу мікшмайнінгу. У міру того, як використання мережі зростає, винагорода все більше надходитиме від комісій, які сплачують користувачі.

Що таке пул для змішування і що станеться, коли він закінчиться?

Пул міксмайнінгу — це резерв, ініціалізований на початку створення мережі з 250 млн токенів NYM (25% від загального обсягу NYM), які випускаються за щомісячним графіком.

Щомісяця 2% коштів у пулі стають доступними як винагороди для розподілу між вузлами. Якщо всі вузли мають ідеальну продуктивність і максимальну репутацію, усі винагороди розподіляються; з іншого боку, коли вузли мають погану продуктивність або низьку репутацію, частина коштів повертається до пулу. Щомісячна сума випущених винагород за міксмайнінг зменшується, оскільки резерв повільно виснажується (але ніколи не спустошується повністю) протягом багатьох років, і буде замінено комісією від користувачів.

Винагороди резерву міксмайнінгу необхідні для початкового завантаження послуги, оскільки вузли повинні покривати операційні витрати, навіть якщо спочатку трафіку користувача недостатньо для отримання достатньої комісії для підтримки мережі. Фактично, мікснет буде вільно доступний протягом перших місяців, щоб полегшити тестування та використання. У міру того як комісія вмикається, а до послуги приєднується більше додатків і користувачів, є надія, що комісія замінить пул міксмайнінгу як основне джерело винагороди. Таким чином винагороди за змішування в NYM схожі на винагороди за майнінг біткойнів, хоча ці мережі служать зовсім іншим цілям.

Якщо я не хочу запускати вузол змішування, як я можу делегувати NYM?

Будь-хто, хто має токени NYM, може делегувати NYM змішаним вузлам. Одним із винятково демократичних аспектів архітектури Nym є те, що люди, які тримають токени, можуть брати участь у вирішенні того, які змішані вузли керують мережею.

Делегатори відіграють важливу роль, беручи участь у розподілі репутації між вузлами. І оскільки вони можуть заробити частку винагороди, вони стимулюються делегувати добре ефективні вузли, які добре зроблять роботу зі змішування та, отже, реалізують свої потенційні винагороди.

Децентралізований блокчейн Nyx відстежує змішані вузли та їх репутацію. Будь-яка зацікавлена ​​сторона може переглядати блокчейн, щоб визначити різні змішані вузли, яким вони можуть делегувати.

Прочитайте допис у блозі про делегування NYM

Щоб делегувати, завантажте гаманець

Як винагороджуються люди, які делегують змішані вузли?

Сума винагороди в NYM, яку отримує делегатор, залежить від вибору вузлів суміші та їхніх унікальних параметрів (таких як операційні витрати, норма прибутку, продуктивність, сума застави та загальна оцінка репутації).

Попередньо оголошені витрати та норма прибутку вузла віднімаються від будь-яких зароблених винагород і повертаються оператору вузла. Решта винагороди розподіляються між делегатами пропорційно.

Репутація змішаного вузла визначатиме його ймовірність бути обраним для виконання роботи з змішування та отримання винагороди, а його показники продуктивності також впливають на винагороди.

Делегування можна будь-коли змінити на інший змішаний вузол. Параметри вузла та багато іншого можна побачити у прикладі мікснет-провідника в тестовій мережі Nym Sandbox. Зауважте, що всі NYMT у Sandbox не мають цінності, оскільки Sandbox є тестовою мережею для основної мережі Nym.

Щоб делегувати, завантажте гаманець

Перегляньте Mixnet Explorer